Środki na chwasty

Środki na chwasty

Chwasty rosną wszędzie, zwłaszcza tam, gdzie staramy się mieć uporządkowany skrawek zieleni. Są niezwykle wytrzymałe i ekspansywne, dlatego staramy się z nimi skutecznie walczyć.

Nikt nie chce mieć zachwaszczonego trawnika, zarośniętych zielskiem grządek warzywnych i kwiatowych rabatek, ani słabo rosnących upraw polowych. Z tego względu, że od zawsze istniały kłopoty z chwastami, podejmowano wciąż skuteczniejsze próby wyeliminowania ich.

Producenci środków ochrony roślin przekazują do sprzedaży patenty naukowców, które mają skutecznie niszczyć niechciane chwasty. Dopuszczone do użytku substancje spełniają sztywne normy, aby nie szkodzić roślinom uprawnym i ekosystemowi. Przed zastosowaniem herbicydów warto zapoznać się z informacjami na etykiecie.

Dobrym sposobem jest ręczne likwidowanie chwastów. Oczywiście działania te traktujemy jako profilaktyczne i polecamy do przeprowadzenia w przydomowych ogródkach. Jeżeli nawet na małej działce chwasty zarastają duże połacie, nie sposób wyrywać ich wszystkich ręcznie i wielu z nas sięga po pomocnicze preparaty.