Środki na chwasty

Nowoczesne nawozy

Obecny rynek środków ochrony roślin dedykuje całe spektrum nawozów przeznaczonych dla najróżniejszych upraw. Sadownicy, rolnicy, osoby uprawiające warzywa bądź plantatorzy mają możliwość wyboru najwłaściwszego preparatu. Na ten wybór składa się wiele aspektów, choćby stan zasobności gleby, stopień jej zakwaszenia, klasa ziemi, rodzaj uprawianych roślin czy obecność chwastów w najbliższym otoczeniu mogących zagrażać uprawom. Nowoczesne mieszanki nawozowe występują w postaci sypkiej, granulowanej i w postaci płynów. Są tak zbilansowane, że każdy w ofercie znajdzie na pewno takie, które są mu najbardziej potrzebne.

Dużym powodzeniem cieszą się wszystkie nawozy w granulkach, bo są wygodne w użyciu. Niektóre z nich są specjalnie barwione, żeby nie pomylić ich z innymi nawozami i mieć pewność, że zostały wysiane i w jakim miejscu. Często kupowane są też te w postaci płynnej. Ich zaletą jest skuteczne i szybkie działanie, ponieważ są podawane dolistnie poprzez opryskiwanie roślin. Producenci nawozów biorą również pod uwagę potrzeby tych konsumentów, którzy uprawiają niewielkie powierzchnie, a więc np.

działkowców. O nowoczesnym podejściu firm świadczy fakt, iż dla drobnych odbiorców przygotowują nawozy w małych opakowaniach. Dla nich też ważne jest to, że mogą coś uprawiać i stosować przez cały okres wegetacji nawozy jednej firmy, która stworzyła kompleksowy program nawożenia. Uprawiając np. kapustę użyźniają wciąż glebę i wykorzystują do tego zbilansowane nawozy potrzebne roślinom w danym momencie rozwoju.