Środki na chwasty

Nawozy granulowane do trawników

Piękny i zadbany trawnik to marzenie większości posiadaczy ogrodów przydomowych i działek rekreacyjnych. O to, żeby taki był, należy zadbać już na etapie planowania wszystkich prac związanych z powstawaniem ogrodu. Wyznaczone miejsce pod trawnik warto sprawdzić pod kątem zasobności gleby w składniki pokarmowe.

W przypadku braku niektórych konieczne jest ich uzupełnienie. Wykorzystuje się do tego nawozy, które można nabyć w postaci sypkiej, granulatów oraz cieczy. Najwygodniejsze w użyciu są nawozy granulowane o przedłużonym działaniu.

Można je rozsypywać za pomocą siewnika, dzięki czemu rozłożą się równomiernie na całej powierzchni. Następnie należy koniecznie trawnik podlać, żeby granulki nawozowe rozpuszczały się i wszystkie potrzebne składniki jak najszybciej docierały do systemu korzeniowego trawy. W sklepach ogrodniczych jest bardzo duży wybór nawozów do trawy, które się stosuje w różnych terminach.

W momencie zakładania trawnika na pewno warto skorzystać z tzw. dawki startowej, która na początku jest bardzo wartościowa. Wczesną wiosną zastosuj nawóz Ziemovit, który jest uniwersalnym nawozem granulowanym o tak zbilansowanym składzie, że zaspokaja zapotrzebowanie na konieczny w tym okresie azot.

W tym przypadku warto też zastosować nawóz długodziałający Ziemovit, który występuje w postaci granulatu. Dobrze nawożone trawniki są odporne na deptanie, dobrze odżywione i mają lepszy system korzeniowy. Warto stosować granulaty, ale koniecznie w podanych dawkach, żeby nie przenawozić trawnika, bo można go zniszczyć.