Środki na chwasty

Dobre nawozy na chwasty

Wiosną zaczyna się gorączkowe poszukiwanie nawozów dla naszych roślin. W ogrodach mamy ich dużo, a więc będą potrzebne specyfiki dla różnych grup roślinnych. Warto rozpocząć od trawnika, na którym są uszkodzenia po zimie i czym prędzej go ratować. Konieczne będzie wygrabianie resztek trawy, napowietrzenie całej trawiastej powierzchni i oczywiście zasilenie nawozem.

Dobrze jest posypać taki, który w swoim składzie ma preparat przeciwko chwastom. Można skorzystać z popularnych nawozów do trawników. Taka mieszanka z odchwaszczaczem jest korzystna, bo oszczędza nasz czas, poza tym likwiduje małe siewki chwastów, jednocześnie odżywiając i wzmacniając kłącza trawy.

Po zimie może być tych siewek sporo, bo osłabiona trawa jest podatna na choroby i zachwaszczenie. Jeżeli po jakimś czasie znów zauważymy chwasty w trawie pojedyncze sztuki, możemy usuwać ręcznie, na bieżąco. W uprawach polowych również korzysta się z mieszanek nawozów z preparatami odchwaszczającymi. Biorąc pod uwagę gatunki chwastów wschodzących w uprawach, liczbę zabiegów pielęgnacyjnych koniecznych do terminowego wykonania, aktualne warunki atmosferyczne i inne czynniki, będziemy szukali rozwiązań oszczędzających czas.

Oprócz pojedynczych oprysków skierowanych na pewną grupę chwastów, skorzystamy zapewne z kompleksowych mieszanek. Szybkie tempo wiosennych prac polowych jest uwarunkowane głównie pogodą, bo to ona decyduje np. o tym, czy możemy wjechać na pole ciężkim sprzętem.