Środki na chwasty

Boiska sportowe – walka z chwastami

Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla klubów sportowych jest zaangażowanie profesjonalnej firmy, która zajmie się murawą na boisku. Stan trawy jest bardzo ważny dla trenujących zawodników oraz podczas odbywających się zawodów sportowych.

Wszystkie mecze piłkarskie powinny być rozgrywane na równej, odchwaszczonej, sprężystej i wytrzymałej trawie, na której w razie upadku zawodnicy nie odniosą kontuzji. Dla osiągnięcia wysokiej jakości nawierzchni trawiastej, należy regularnie przeprowadzać konieczne zabiegi pielęgnacyjne.

To ciężka i odpowiedzialna praca wymagająca od wykonawców rozległej wiedzy, przestrzegania terminów, solidności, zaangażowania. Właściciele dużych obiektów sportowych mają dużo możliwości wyboru dobrej firmy zajmującej się zielenią.

Takie zespoły ludzi wykonują kompleksowo i w każdym sezonie koszenie murawy, odchwaszczanie, nawożenie, wyrównywanie, podlewanie i inne zabiegi. Gorzej się ma sytuacja na boiskach w małych miejscowościach, gdzie jest mniej pieniędzy, liga sportowa niższa, mniej sponsorów.

Tam często we własnym zakresie użytkownicy przeprowadzają odchwaszczanie, stosując nawozy z długodziałającymi substancjami czynnymi niszczącymi chwasty. Starania w tych pracach jest dużo, ale z braku systematyczności podrzędne boiska zarastają często chwastami po pas.

Wtedy jest coraz trudniej o koszenie murawy i utrzymanie jej w dobrym stanie. Do odchwaszczania boisk używa się wielu preparatów działających na chwasty jednoroczne i wieloletnie, jednoliścienne i dwuliścienne.

Najczęściej są to kompleksowe środki o ukierunkowanym działaniu na kilka gatunków chwastów jednocześnie.